Search

کد ژنتیک سرطان های ریه و پوست

کد ژنتیک سرطان های ریه و پوست

کدژنتیک,سرطان,سرطان ریه,سرطان پوست,بیوتکنولوژی,بیوتکنولوژی دارویی,بیوتکنولوژی پزشکی

 

 

تحقیق گران کد ژنتیک سرطان های ریه و پوست را که از انواع شایع سرطان است را به طور کامل رمزگشایی کـرده اند. ایـن دستاورد علمی امید تحقیق گران را برای بهبود شیوه های بهبود انواع سرطان افزوده شدن داده است .

گروهی متشکل از تحقیق گران ده کشور در حال مطالعه نقشه ژنتیک انواع سرطان می باشند .
به گفته تحقیق گران و دستیابی به نقشه ژنتیک بیماری سرطانو به تشخیص آسان تر آن از طریق آزمایش خون کمک می نماید و راهگشای تولید داروهای جدید است .

تحقیق گران بریتانیایی در حال تحقیق دربـار ه سرطان سینه می باشند . در ژاپن بر روی سرطان کبد و در هند بر روی سرطان دهان تحقیق می شـود .

تحقیق گران چینی مشغول ارزیابی سرطان معده می باشند و مطالعه بر روی نقشه ژنتیک سرطان های تخمدانو مغز و لوزالمعده برعهده تحقیق گران آمریکایی گذاشته شده است .

کنسرسیوم بین المللی ژنوم سرطان پیشبینی می نماید تکمیل فهرست ژنتیک انواع سرطان تا پنج سـال دیگـر طول بکشد.

مایکل استراتون که هدایت گروه تحقیق گران بریتانیایی را در ایـن کنسرسیوم برعهده داردو در ایـن بـار ه بیان کرد: “ایـن فهرست ها برداشت ما را از عملکرد سرطان های متفاوت تغییر خواهد داد.”

او ادامه داد: “با شناسایی همه ژن های مربوط به سرطان قادر خواهیم بود داروهای جدیدی را تولید کنیم که می توانند ژن های جهش یافته را هدف قرار دهند.”

تحقیق گران می گویند در ارزیابی کد ژنتیک بیماری سرطان پوست مدقت سی هزار غلط عملکردی شده اند که نسبتا بیشتر آن ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید است .

ماده وراثتی مربوط به سرطان ریه دارای بیست و سه هزار غلط است که بخش عمده ای از در اثر دود سیگار ایجاد می شـود . تحقیق گران می گویند به طور متوسط و کشیدن هر ١٥ نخ سیگار معادل با ظهور یک جهش ژنتیک در دی ان ای اشخاص سیگاری است .

اکثر مسائل جهش بی تهدید می باشند ولی بعضی وقتها می توانند تهدید ساز و سرطان زا باشند.

متخصصان بهبود سرطان از انتشار نتیجه تحقیقات انجام شده استقبال کـرده اند.

موسسه تحقیقات سرطان در بیانیه ای بیان کرد: “با آشکار شدن ژنوم تعداد زیادتری از انواع سرطانو درک بهتری را از روش پیدایش ایـن بیماری پیدا می کنیم و توانایی ما برای جلوگیری و تشخیص و بهبود آن بهبود پیدا می نماید .”
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *