Search

همه چیز در رابطه با ساندویچ پانل

ساندویچ پانل دیواری یک رو ورق

در برخی از ساختمان ها کاربران تمایل دارند که از برتری های ساندویچ پنل ها بعنوان یک دیوار پیش ساخته بهره گیرند اما نمای داخل را به سلیقه خود دیوار پوش نموده و یا با مصالح سنتی مثل گچ و سیمان پوشش نمایند.

بارون برای این کاربران ساندویچ پانل های یک رو ورق انحصاری خود را طراحی و به بازار عرضه نموده است. قیمت این پانل ها با توجه به حذف یک رو ورق مناسبتر از نوع دو روی آن می باشد. در ساندویچ پانل های دیواری متعارف موجود در بازار چنانچه ورق یک طرف حذف گردد، حالت قفل کردن فاق و زبانه دیگر وجود نخواهد داشت و دو پانل نسبت به یکدیگر حرکت خواهند داشت.

در ساندویچ پانل دیواری یک رو ورق انحصاری بارون این مشکل بر طرف گردیده و دو پانل بدلیل وجود فاق و زبانه که در هر ورق ایجاد شده است نسبت به یکدیگر حرکت ندارند. لایه بیرونی این دیوار پیش ساخته یک رو ورق بارون میتواند ورق فلزی صاف مسطح و یا نورد شده به شکل های گوناگون زیر و یا از ورق های فایبر گلاس باشد و لایه درونی فویل آلومینیوم، پارچه های الیافی ، کاغذ های الیافی و یا کاغذ ساده می باشد.

این نوع ساندویچ پانل در ضخامت های ۱۵ تا ۲۵۰ میلیمتر و در عرض های ۹۴ یا ۱۱۸ سانتیمتری و در طول های نا محدود دلخواه در رنگ های گوناگون قابل تولید است.

ساندویچ پانل دیواری یک رو ورق

هنگاميكه فشار باد وارده بر يك ديوار ساندويچ پانلی به دليل ارتفاع زياد بيشتر از حد مجاز تحمل خود پانل باشد نياز است كه با پروفيل هاي فلزي يك شبكه زير سازي مناسب براي نصب ساندويچ پانل ايجاد نمائيم و ساندويچ پانل ها به اين زير سازي با پيچ هاي سرمته متصل ميگردند.

در ساندويچ پانل هاي ساده اين پيچ ها از روي نما بسته ميشوند و قابل ديد هستند اما در ساندويچ پانل هاي ديواري پيچ پنهان به گونه اي طراحي گرديده اند كه پيچ اتصال در زير کام و زبانه بسته ميشود و اتصال بسيار پايداري را ايجاد مينمايد .

ساندويچ پانل هاي پيچ پنهان آریا بارون نيز در طراحي هاي گوناگون كركره ريز ، كركره درشت، سينوسي و يا صاف و مسطح توليد ميگردند. اين پانل ها دررنگ هاي گوناگون و يا با ورق هاي طرح سنگ و طرح چوب در ضخامت هاي ۴۰ تا ۲۵۰ ميليمتر و در طول هاي دلخواه قابل توليد ميباشند .

ساندویچ پانل دیواری پیچ پنهان

ساندویچ پانل دیواری پیچ پنهان

کلین روم

دردهه ۱۹۴۰میلادی و با پیشرفت فناوری، محققين و كارشناسان كشور هاي پيشرو غربي در جريان توليد و اختراع و نوآوري متوجه مشكلاتي مي شدند كه هميشگي نبودند ولي بر جريان كارهاي توليدي و تحقيقاتي آنها اثر منفی داشتند. پس از بررسی های زیاد ریشه این مشکلات را در وجود گرد و غبار و آلودگی ها در فضای اتاق یافتند و چاره آن را در درز بندی و رنگ آمیزی در دیوارها دیدند و نام اتاق های سفید (WHITE ROOMS) را برای آنها انتخاب كردند در این اتاق ها قطر ذرات قابل دیدن ۲۵ ميكرون به بالا بود که با پیشرفت فناوری حتی وجود این حجم ذرات در اتاق قابل قبول نبودند و نیاز بر این بود تا ذرات با قطر ۰/۵ میکرون نیز تحت کنترل باشند واز این رو از ابتدای دهه ۱۹۷۰ با استفاده از ساندویچ پانل های پلی اورتان و درز بندی درست، فضاهایی ساخته شدکه واژه اتاق هاي تميز (CLEANROOMS) (کلین روم) را بر آن نهادند. در دهه ۱۹۹۰ با پيشرفت فناوری توليد ساندویچ پانل ها ، کلین روم های (اتاق های تمیزی) ساخته شدند که حتی ذرات با قطر ۰/۰۵ میکرون به بالا نیز در آنها تحت کنترل بود.ساندویچ پانل دیواری , قیمت انواع پانل , لیست قیمت ساندویچ پانل , خرید ساندویچ پنل , شرکت های تولید کننده ساندویچ پانل , ساندویچ پانل سردخانه ای

بطور کلی کلین روم یا اتاق تمیز مکانی بسیار تمیز است که قطر ذرات معلق در هوا در حد میکرون و زیر میکرون و همچنین رطوبت، سرما، گرما وفشار هوا در آن تحت کنترل باشد. امروزه این کلین روم ها با استفاده از ساندویچ پانل ها ساخته میشوند.

اتاق تمیز

كاربردهاي کلین روم (اتاق تميز)

 داروسازي :

– در آمپول پر كني
– ميكروب شناسي حيواني ( PATHOGEN FREE ANIMAL , SPF ANIMAL )
– توليد آنتي بيوتيكها
– داروهاي معمولي و طبيعي

پزشكي :

در جراحي هاي معمولي و حساس و دقيق
– اتاق بازگشت به حالت طبيعي ( CCU RECOVERY ROOM )
– اتاق نوزادان
– اتاق بيماران تحت نظر خاص

صنايع دفاعي :

صنايع موشكي و هواپيمايي
– سيستم هاي ناوبري

– تعميرات و اورهال قطعات حساس و دقيق و مونتاژ آنها

صنعت :

در صنعت نيمه هادي . الكترونيك . ابزار دقيق مانند : ژيروسكوپ ، راكت ، ساعت ، دستگاه هاي اندازه گيري ، بالبيرينگها
– اپتيك ، توليد ليزر

بارون با داشتن ماشین آلات مدرن و همچنین آگاهی کامل از دانش فنی تولید ساندویچ پانل های ویژه کلین روم تا کنون در سراسر کشور کلین روم های بسیاری را طراحی، تولید و اجرا نموده است که آخرین آنها پروژه های نامبرده زیر می باشند:

– دارو پخش- مشهد
– دارو پخش- تهران
– سرم سازی رازی – تهران
– دارو سازی – نیشابور
– سجاد دارو – مشهد
– دارو سازی ثامن – مشهد

انسان از دیر باز به یک وسیله برای نگه داری مواد غذایی خود در دمای امن نیاز داشت.استفاده از چشمه ها، چاه ها،غارهای زیر زمینی، یخچال های قدیمی و در نهایت یخچال ها و سرد خانه های مدرن و هوشمند امروزی نشان دهنده سیر تکامل روش های رفع این نیاز انسان و همچنین اهمیت آن در طول تاریخ بوده است.

برای حفظ دمای سرد خانه های ابتدایی از چوب ، نی و یا پوست حیوانات استفاده می شد اما اطمینان از داشتن یک محیط با ثبات و ضرورت حفظ درجه حرارت مناسب، اندیشه عایق سازی این محیط ها را در ذهن بشر ایجاد کرد که در نهایت منجر به تولید اولین نسل عایق های فشرده با ترکیبی از خرده چوبها و پشم حیوانات که بوسیله چسب های طبیعی مانند سریش و شیره درختان با هم ترکیب و فشرده میشدند گردید. با گذشت زمان و پیشرفت علم و تولید محصولات پتروشیمی ، استفاده از پلی استایرن (آکاستیو) بعنوان یک عایق سردخانه ای مناسب و پر کاربرد رواج یافت. اما نقطه ضعف بزرگ این عایق قابل اشتعال بودن آن بود که دانشمندان را به فکر ماده ای جایگزین انداخت و در نهایت پلی اورتان بعنوان عایق مطلوب به صنعت معرفی گردید.از پلی اوریتان در ساخت دیوارهایی پیش ساخته بنام ساندویچ پانل استفاده شد. ساندویچ پنل یک ساختار سبک و چند لایه است که از دو طرف به دو لایه فلزی محدود شده است و در بین این دو لایه فوم عایق پلی اوریتان تزریقی سبک و پایدار با ویژگی های خاص فیزیکی تزریق گردیده است. استفاده از ساندویچ پانل های پلی اوریتان هزینه های برق مصرفی سردخانه ها را به میزان چشمگیری کاهش میدهد.

ساندویچ پانل سردخانه ای

این شرکت در تولید این محصول بسته به نوع کاربرد سرد خانه، از ورق های گالوانیزه، آلوزینک، استنلس استیل، آلومینیوم، فایبر گلاس و یا PVC استفاده کرده و لایه فوم پلی اوریتان تزریقی با کلاس مقاومت در برابر آتش سوزی B1 ویا B2 در استاندارد DIN4102 و فشردگی (دانسیته) ۴۰kg/ m³ در بین دو ورق تزریق میگردد.

 ساندویچ پانل های سردخانه ای بصورت فاق و زبانه دوبل به هم متصل می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که پس از چفت شدن در کنار هم به صورت یک دیوار یکپارچه عمل میکنند.

ساندویچ پانل سردخانه ای

همچنین جهت درزگیری و چفت شدن هرچه بیشتر پانل ها، از قفل های پانلی ( force lock) استفاده مینماید. این قفل ها در دل ساندویچ پانل ها بصورت نر و ماده قرار داده شده و در هنگام نصب به هم چفت میشوند که این سیستم امکان عبور هوا را به حداقل ممکن میرساند. همچنین از ویژگی های این پانل ها سرعت در مونتاژ و امکان جدا سازی و نصب مجدد در صورت نیاز به افزایش فضا است.

ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سردخانه ای

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *