Search

علل خارش مهبل (واژن) بدون ترشح

در حالی که بسياري از موارد خارش واژن اکثرا ٌ با ترشحات بودار ( سفید، خاکستری، زرد یا سبز ) همراه است برخي از موارد واژینیت یا التهاب واژن منجر به ترشحات نمی شود. بسياري از علل ابه احتمال زیاد لی خارش واژن بدون ترشح وجود دارد که عبارتند از:

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن,جراحی زیبایی واژن,جراحی زیبایی واژن در زنان,doctorkhalili

واکنش یا درماتیت ارتباط ی آلرژیک – برخي از زنان ممکن است واکنش حساسیتی یا درماتیت ارتباط ی در ناحیه واژن را تجربه کنند که سبب راش لوکالیزه یا تحریک می شود. این احتمال دارد در ارتباط با ماده مانند صابون ایجاد شود. شما احتمالا دانه های قرمز را مشاهده نمایید که یک باره با مصرف نکردن از آن ماده از بین می رود مصرف زیاد مدت یا مکرر از این ماده، احتمالا سبب خارش شدید همراه با ظهور تاول شود.
عفو نت قارچی – عفو نت شناخته شده به نام خارش سوار کار ماهر، شکل از کچلی موضعی در اطراف مهبل است که می تواند سبب خارش واژن بدون ترشح شود. پوست دارای راش با مناطقی که احتمال دارد قرمز، پوسته ریزی یا پر از دست انداز تاول است . این عفو نت قارچی مفرق از عفو نت قارچی ( کاندیدیازیس veginal) است که با ترشح غلیظ سفید واژن معین می شود.
پسوریازیس – شرایط مانند پسوریازیس، که باعث می شود سلولهای مرده پوست در سطح پوست جمع آوری شود و شاید تکه های قرمز پوست با پوشش فلس سفید و پوسته همراه باشد که شاید به یک مریضی پوستی تعمیم داده شود. این می تواند روی هر یا تمام سری های بدن، از عبارت ناحیه واژن تاثیر بگذارد.
درماتیت شوره دار یا شوره – شوره در ناحیه واژن با قرمزی همراه است پوست احتمال دارد چرب، زرد، پوسته پوسته به نظر برسد.
گال – گال همين طور می تواند سبب خارش واژن شود. این شرایط باعث شده است که کنه ها بتواند در زیر پوست نقب بزنند. این است که با خارش شدید همراه است که ً در شب بدتر معین می شود. راش با تاول های کوچک و یا زخم ممکن است ظاهر می شود.
عفو نت های انگلی – انگلهای مانند شپش شاید بخشی مودار فرج را درست مانند انگل عفو نی ناحیه سر آلوده کنند کرمک از مقعد نیز شاید به ناحیه واژن مهاجرت کرده و سبب خارش مهبل (واژن) به خصوص در شب شود. اگر چه شپش تخم های آن می تواند با چشـم غیر مسلح دیده شود کرمک تنها از طریق تست میکروسکوپی مشاهده می شود.
دیستروفی واژن – بیماری به نام دیستروفی واژن که ممکن است در اثر کمبودهای ویتامینA ،B2 ،B12 آهن اسید فولیک باشد. این احتمال دارد سبب خارش شود. تکه های سفید و یا پلاک احتمال دارد در پوست اطراف مهبل به علت تغییرات در پوست ظاهر شود.
پلان اسکلروزیس – بانوان همين طور ممکن است بیماری پوستی نادر به نام پلان اسکلروزیس که احتمالا در هر نقطه از بدن رخ دهد داشته باشند ولی اکثرا در ناحیه تناسلی و مقعد رخ می دهد. علت آن ناشناخته است اما احتمالا سیستم ایمنی بدن بیش از میزان فعال یا عدم هورمونهای جنسی از خصوصیات ی بانوان یائسه ارتباط باشد. آسیب قبلی به پوست نیز شاید تهدید ابتلا به بثورات را در این محل ارتقا دهد.
عوامل روانی و خراشیدگی – گاهي وقتها اوقات عوامل روانی شاید به علائمی مانند خارش واژن یاری کند. در این مورد، خاراندن ثابت، باعث تغییرات پوستی می شود که ممکن است به التهاب سوزش منجر شود.
علت خارش مهبل (واژن) بدون ترشح شاید با تاریخچه پزشکی، معاینه فیزیکی و آزمایش های دیگر مانند بیوپسی شناخته شود. به همین دلیل پیشنهاد می شود که با کارشناس زنان، کارشناس پوست و یا پزشک عمومی جهت تشخیص بهبود مناسب مشورت بکنید .
بهبود خارش مهبل (واژن) بدون ترشح
موارد خفیف خارش مهبل (واژن) بدون ترشح شاید بدون نیاز به بهبود ناپدید شوند. در موارد با علت معین از عبارت عفو نت های انگلی و یا قارچی ممکن است بهبود اختصاصی ضروری باشد.
بهبود های پزشکی خارش مهبل (واژن) بدون ترشح

خارش مزمن، خارش غیر قابل تحمل است که با دارو بهبود می شود. دکتر شما کورتیکواستروئید موضعی تجویز می نماید که شما می توانید روزانه به منطقه آسیب دیده اعمال نمایید. شما شاید نیاز به استفاده از این دارو جهت چند هفته داشته باشید تا به طور کامل از این وضعیت خلاص شوید.
چنانچه به طور منظم تغییراتی در پوست شما ایجاد می شود بایستی چند پیگیری قرار ملاقات با دکتر را در پروگرام داشته باشید. این به تعیین مریضی های جدی سلامت مانند بیماری کبد، دیابت یا اختلال ایمنی کمک می نماید در اکثرا موارد ، بهبود علل این بیماری ها به رفع نشانه های واژنی شما کمک خواهد کرد.
بهبود های خانگی برای خارش واژن بدون ترشح

به اضافه بهبود ، خارش احتمالا توسط رعایت نکات زیر بازبینی یابد:
اجتناب از خاراندن منطقه زیرا می تواند سبب تحریک بیشتر شود.
پوشیدن لباس گشاد زیر در روز و یا خارج کردن لباس در شب.
اجتناب از پوشیدن لباس های تنگ مانند جوراب شلواری تنگ.
عدم مصرف از کالاها مانند محصولات مراقبت از پوست دختر انه و صابون در منطقه آسیب دیده.
استفاده از لوسیون ملایم پوست مواد پاک کننده برای پوست های حساس.
مصرف از مرطوب کننده و یا آب مبتنی بر لوبریکانت جهت مبارزه با خشکی واژن.
اجتناب از استفاده از لبـاس یا مرطوب برای مدت زیاد .
اجتناب از استفاده عطر طعم در نرم کننده های پارچه خشک کردن لباس های شسته شده.
شستن پاک کردن از ناحیه جلو به عقب بعد از مصرف از توالت برای پیشگیری از آلوده شدن ناحیه تولید مثل به کرمک آلودگی های پشت.
تغییر پوشک نوزاد دخمل به طور منظم جهت پیشگیری از بثورات پوشک.
اجتناب از مقاربت جنسی تا زمانی که علایم اصلاح یابد.
مصرف از کاندوم جهت پیشگیری از گسترش بیماری های مقاربتی.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *