Search

ارزیابی آلبوم روزهای بی صدا از سینا موسوی

دانلود آهنگ روز

آلبوم «روزهای بی‌صدا» با صوت سینا موسوی ولی اثری ویِژگزینشه جهت علاقه‌مندان ویِژگزینشه آهنگ ایران است. اثری که جهت تولید آن فکر شده از سبک سیاقی مفرق نسبت بهبقیه آلبوم‌های موجود در بازار بهره می‌برد. آلبومی که حرف‌های زیاد ی برای گفتن دارد.
چه المان‌هایی می‌تواند سبب خوب یت آلبوم موزیک شود؟ چه عواملی دست در دست خواهند داد تا آلبوم فاخر موسیقی شکل بگیرد؟ متاسفانه در ایران هنرمندان بسياري تنها صرفا جهت این‌که کاری انجام داده باشند، آلبوم انتشار می‌کنند، آن بدون توجه به این مسئله که آیا شنونده می‌تواند موسیقی شان را بپذیرد؟ شنونده هم این نوع موزیک را رفیق دارد؟
این روزها پیدا کردن خواننده که خوش صدا باشد و هم تکنیک داشته باشد، کار راحتی نیست. جهان ی موسیقی آن‌قدر بزرگ شده که هرفردی بدون داشتن ذره‌ای استعداد در زمینه خوانندگی، اقدام به انتشار به احتمال زیاد ت موزیک می‌کند این مسئله نه تنها در ایران، بلکه در همه جهان گسترش پیدا کرده است. از همین روی، به جای شنیدن آثار فاخر، اکثرا ٌ با آثاری دست چندم هجو روبرو هستیم. در کنار صوت بهتر ، آهنگ بهتر از ارزش خاصی برخوردار است و این دو عنصر در کنار هم یک تاثیر آهنگ مفرق شنیدنی را پدیدار میسازد.
شکی نیست ، «سینا موسوی» از معدود صداهای خوب و ویِژگزینشه این روزها است. صدایی مفرق که هر شنوندهای را به وجد می‌آورد. سینا را اولین بار از طریق آثار منتشر شده از گروه هامان شناختم. اما آن‌جا درگیر سبک ویِژگزینشه هامان بود به بهتر ی نمی‌توانست تمام ابعاد صدایش را نشان دهد اما از همان‌جا فهمیدم با یک هنرمند حرفه‌ای روبرو هستم. «روزهای بی‌صدا» آلبومی ارزشمند مفرق که با یک‌بار شنیدنش، طرفدار سرسخت آن خواهید شد. نوع این آلبوم در حوزه راک و زیر شاخه پاپ/راک می‌گنجد. اکثرا ٌ مردم ما از موسیقی راک فراری هستند ، چرا که تصور غلط ی از این نوع موسیقی در ذهنشان شکل گرفته است. شکی نیست البوم «روزهای بی‌صدا» نظر شما را نسبت به موزیک راک ایرانی تغییر خواهد داد.
به شخصه معتقدم آلبوم از آنجایی شروع می‌شود که سینا موسوی خود قلم ترانه نویسی‌اش را به دست می‌گیرد. عنصر ترانه‌سرایی یک بخش غائب در عرصه موزیک راک در کشورمان است اکثر هنرمندان این سبک، با مصرف از اشعار کلاسیک آثار خود را تکمیل می‌کنند ولی موسوی با استفاده از ترانه‌های ترانه‌سرای معاصر کشورمان، سهراب سپهری سعی کرده تا سخنش را به زبان امروز نزدیک‌تر کرده باشد از طرف دیگر ترانه‌ای از مهدی اخوان ثالث بیش از هرچیز دیگری فضا را دگرگون کرده است. اما از تمام مهم‌تر ترانه‌هاییست که خودش به شخصه نوشته این دقیقا همان نقطه‌ی عطف تمایز آلبوم نسبت به آثار دیگر است. توجه به محتوا و عدم مصرف از ترانه‌های سطحی، فکر شنونده را درگیر خواهد کرد. این موسیقی پاپ نیست که تنها جهت گذران زمان به آن گوش بکنید . حرف آهنگ راک بایستی از دل برآمده باشد و بر دل بنشیند. زبان مهدی اخوان ثالث و سهراب سپهری به نسل امروز بسیار زیاد نزدیک‌تر است و موسوی با شکل درست آهنگ خود توانسته تا آن را به دل مخاطب بنشاند.
در عین حفظ فرم سبک آهنگ ، سعی بر عام پسندی این محصول بوده است و به شدت در این امر موفق عمل شده است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *