Search

صربستان ؛ جواهر کشف نشده اروپا

تور صربستان

اگر کشورهای اروپایی را از نظر جذابیت چشـم ‌اندازهای طبیعی رده‌بندی کنیم، صربستان در یکی از رتبه‌های برتر قرار می‌گیرد. این کشور قشنگ با علفزارهای بی‌انتهای آلپی، جنگل‌های وسیع غیرقابل نفوذ بکر، غارهای سنگ آهکی خیره‌کننده، دریاچه‌های کوهستانی، چشـم ه‌های آب گرم و تپه‌های سرسبز چشـم ‌نواز، بهشت عاشقان طبیعت مقصد بی‌مثل ی برای دوستداران طبیعت‌گردی و تماشای حیات‌وحش به شمار می‌آید. برای معرفی جاذبه ‌های گردشگری صربستان با کجارو همراه شوید.
صربستان جهت گردشپرهزینه زیاد شناخته‌شده نیست نام آن در سایه‌ی تاریک تاریخچه‌ای از خشونت‌های قومی و نسل‌کشی، قرار گرفته است. ولی این کشور زیبا در شرق اروپا دلایل بسياري برای جذب گردشپرهزینه دارد؛ از عبارت غذاهای مکانی بی‌نظیر ، نرخ ‌های پایین، مناطق روستایی زیاد چشم ‌نواز، زندگی شهری پرجنب‌وجوش، انواع اقامتگاه‌ها با محدوده قیمت متنوع و امنیت کامل برای مسافران.علاوه بـر این صربستان مقصد زیاد مناسبی برای دوستداران ورزش‌های زمستانی است و گاهي از برترین پیست‌های اسکی جهان در این کشور قرار دارد. نکته جالب‌توجه غیرقابل‌انتظار در مسافرت به صربستان، برخورد دوست ها ه و مهمان‌نوازی اهالی آن و اشتیاق آن‌ها جهت یاری‌رساندن به افراد دیگر است. درمجموع بدون در نظر گرفتن هدف از مسافرت، بازدید از صربستان خاطره‌ای خوش به‌یآدم اندنی خواهد بود.

شرایط جغرافیایی و وضعیت اقلیمی

صربستان یکی از شش کشور استقلال‌یافته از جمهوری سوسیالیستی یوگوسلاوی سابق است با کشورهای مجارستان در شمال، رومانی در شمال شرقی، بلغارستان در جنوب شرقی، کوزوو، مقدونیه آلبانی در جنوب، مونته‌نگرو در جنوب غربی، بوسنی و هرزگوین در غرب کرواسی در شمال غربی مرز مشترک دارد. این جمهوری مستقل نوپا، در مرکز یکی از زیبا ترین مناطق کره زمین واقع شده و دارای بعضی از چشم ‌نوازترین نواحی روستایی همه جهان است.صربستان دارای آب‌وهوای معتدل قاره‌ای با زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم است. بین ماه‌های ژوئن تا آگوست با گرمای مطبوع کمی بارندگی، با کیفیت ترین برای بازدید از صربستان است. دوستداران ورزش‌های زمستانی می‌توانند بین ماه‌های دسامبر و مارس، در کوه‌های پوشیده از برف این کشور به کار ‌های موردعلاقه‌ی خود بپردازند.

مقصدهای گردشگری محبوب صربستان

بلگراد

شهر بلگراد (پایتخت صربستان) که هنوز زخم‌های کهنه‌ی جنگ‌های داخلی خشونت‌بار را بر چهره دارد، دارای قبلی ه‌ی تاریخی فرهنگی غنی به‌جامانده از تمدن‌های رومی سلتی با حدود ۱۸۰۰ سال قدمت است. در حال حاضر بلگراد شهر مدرن با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت و دیدنی ‌های بی‌شمار جهت گردشگـران است؛ ازعبارت موزه‌ها نمایشگاه‌های هنری دیدنی، تعداد بسياري کافه و رستوران با گزینش ‌های متنوع، زندگی شبانه‌ی زیاد پرتکاپو و پویا.

بلگراد در محل تقاطع رودخانه‌های دانوب ساوا قرار دارد و فارغ از کشمکش‌های سیاسی و قومی سرشار از انرژی جوانی و موسیقی ، آماده‌ی استقبال از گردشپرهزینه است.بارزترین مناطق جالب بلگراد عبارت‌اند از: قلعه‌ی باستانی Kalemegdan؛ خیابان Knez Mihailova با تعداد زیاد ی رستوران، گالری، کتاب‌فروشی فروشگاه پوشاک، زیورآلات و …؛ قصر Princes Ljubice با معماری ویِژگزینشه منطقه‌ی بالکان؛ موزه‌ی نیکولا تسلا یکی از معدود چهره‌های جهان ی محبوب صربستان مخترع جریان متناوب الکتریسیته؛ نهایتا آرامگاه امپراتور Dusan در کلیسای Sveti Marko.

شهر Novi Sad (نووی ساد)

یکی دیگر از شهرهای جالب صربستان، نووی ساد است که با جذابیت‌های مختلف از عبارت قلعه‌های خوش‌تولید و ساخت باستانی با چشـم ‌اندازی خیره‌کننده به رود دانوب، مقصد فوق‌العاده‌ای برای تفریحی محسوب می‌شود. خیلی ی از افراد، صربستان را فقط با فستیوال سالانه‌ی Exit که یکی از بیان ‌ترین رویدادهای اروپایی درزمینه موزیک است، به خاطر می‌آورند.این فستیوال در دژ مبهوت‌کننده‌ی Petrovaradin برگزار می‌شود که با حدود ۴۰۰ سال قدمت موقعیت مرکزی خاص، نقطه‌ی عطف نووی ساد است. در حال حاضر این قلعه به‌عنوان موزه هتل کار می‌کند با چشم ‌انداز بی‌نظیر به تمام شهر و نواحی اطراف آن، دوستداران بسیار زیاد ی دارد.

کوهستان Kopaonik (کوپائونیک)

دیگر محل جذاب صربستان که به خاطر داشتن ۲۰۰ روز آفتـاب ی در سال کوهستان خورشید ی هم نامیده می‌شود. کوپائونیک با ۲۰ پیست اسکی مستقل، بزرگ‌ترین مرکز اسکی در صربستان است. پیست‌های اسکی این منطقه با ۲۱ بالابر تجهیز شده‌اند که مجموعا، در هر ساعت ۲۷۵۰۰ اسکی‌باز را به نقاط شروع مسیرهای اسکی منتقل می‌کنند.کوپائونیک با فضای دوست ها ه و طبیعت آرامش‌بخش و دعوت‌کننده به همراه همه‌ی امکانات الزامی برای اقامت مسافرها، در تمام سال مقصد مناسبی برای گردشگری است. پیست‌های این منطقه از انتها نوامبر تا می، آماده‌ی پذیرایی از اسکی‌بازهای آماتور حرفه‌ای هستند علاوه بـر مسیرهای مناسب جهت اسکی آلپی و شمالی، چندین پارک اسنو بورد نیز دارند که رقابت‌های محلی بین‌المللی در آن‌ها برگزار می‌شود.قله‌ی Pancic با ۲۰۱۷ متر ارتفاع، بلندترین نقطه‌ی کوهستان کوپائونیک است.

سایر نقاط دیدنی

در بین مناطق کوهستانی کشور صربستان، تعدادی پارک ملی وسیع وجود دارد که پنج مورد از شناخته‌شده‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از: Đerdap، Fruška Gora، Kopaonik، Šar-planina Tara. این پارک‌ها عضو فدراسیون پارک‌های ملی اروپا (EUROPARC) هستند و در فهرست قشنگ ترین غنی‌ترین پارک‌های ملی جهان قرار دارند.بازدیدکننده‌های این پارک‌ها، گزینه‌های بسياري جهت تفریح سرگرم شدن دارند؛ از عبارت کوه‌پیمایی و تماشای حیات‌وحش
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *