Search

آموزش جامع اینستاگرام

 

آموزش جامع اینستاگرام

در این نوشته قصد داریم تا شما دوستان عزیز را با برنامه اینستاگرام آشنا سازیم.در ادامه این مطلب به ترفند هایی از این نرم افزار خواهیم پرداخت.

آموزش کامل ایـن ستاگرام؛ از سیر تا پیاز!

حتی چنانچه تاکنون از سرویس مشهور اشتراک عکس ایـن دانلود اینستاگرام استفاده نکـرده ‌اید حتما ً نام آن را شنیده‌اید و یا عکس های آن را در همه ایـن ترنت مشاهده کـرده ‌اید. در ایـن مطلب قصد داریم برای آشنایی بیشتر شما با ایـن سرویس آموزشی کامل را در اختیارتان بگذاریم.

Instagram-Guide-Banner-Inline

برای دانلود اینستاگرام کلیک کنید

جذابیت ابتدایی سرویس ایـن ستاگرام برای کاربران افکت‌ها و فیلترهای جذاب عکس های بود. بعضی از ایـن افکت‌ها قابلیت‌هایی مثل Tilt-Shift را برای ایجاد عمق میدان مصنوعی به عکس های اضافه می‌کنند و بعضی به صورت جالبی رنگ و نور و کنتراست عکس های را تغییر می‌دهند تا حالتی قدیمی به آن‌ها بدهند. اما حالا که افکت‌های ایـن ستامحترم را در اپلیکـی شن‌های زیادی می‌بینیم و بعضی از آن‌ها مثل Aviary یا Pixlr حتی افکت‌های بیشتر و بهتری دارند چه علت ی سبب محبوبیت بیشتر ایـن ستاگرام است؟ جواب ایـن پرسش ۵۰ میلیون کاربر اندروید و iOS است که یک شبکه اجتماعی را به وجود آورده‌اند. ایـن ستاگرام سـال قدیم برای اندروید عرضه شد و طی مدت هفت روز ۱۰ میلیون بـار دریافت شد و به قدری محبوب شد که شرکت فیس‌بوک را مجاب کرد تا آن را به قیمت یک میلیارد دلار خریداری نماید .

Instagram

Download instagram

هم اکنون بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند برای اشتراک عکس های و بعضی اوقات سریال های کوتاه خودشان به جای شبکه‌های اجتماعی دیگـر ی مثل فیس‌بوک از ایـن ستاگرام استفاده کنند؛ چرا که مخاطبان زیادتری تصاویرشان را می‌بینند و همین طور افکت‌های جذاب آن کار را برای کاربران راحت کـرده ‌است . در ایـن مطلب از سیر تا پیاز ایـن ستاگرام را برای کاربران تازه‌وارد به شما آموزش خواهیم داد.

یک – نصب و ثبت‌نام

ابتدا برای استفاده از ایـن سرویس به یک گوشی یا تبلت اندرویدی و یا آیفون؛ آیپادتاچ و یا آیپد نیاز دارید. آخرین ورژن اپلیکـی شن ایـن ستاگرام را برای اندروید می‌توانید از بازار یا گوگل پلی و برای iOS از اپ‌استور به رایگان دریافت بکنید .

دریافت آخرین ورژن ایـن ستاگرام

حالا برای استفاده از ایـن ستاگرام بایستی از طریق گوشی در ایـن سرویس عضو شوید. بعد از عضویت می‌توانید عکسی به عنوان تصویر پروفایلتان انتخاب بکنید و یک بیوگرافی کوتاه تا ۱۵۰ کلمه در مورد خودتان به همراه آدرس وب‌سایت بنویسید.

پروفایل‌های ایـن ستاگرام به صورت پیش‌فرض در حالت Public یا عمومی قرار دارند؛ به ایـن ترتیب هر کسی با داشتن نام کاربری ایـن ستاگرام شما قادر خواهد بود تصاویرتان را ببیند. اما چنانچه نمی‌خواهید به همه ایـن اجازه را بدهید می‌توانید با ورود به دکمه اول از سمت راست و انتخاب دکمه سه نقطه و پس تیک زدن Private Account تصاویرتان را خصوصی بکنید . به ایـن ترتیب تنها کسانی که با اجازه شما اکانت‌تان را دنبال می‌کنند (Followerها) می‌توانند تصاویرتان را ببینند؛ اما ایـن تنظیمات تأثیری روی دنبال‌کنندگان فعلی شما ندارد.

دو – به اشتراک‌گذاری عکس های و سریال ها

Instagram-step-1

در نوار وسائل پایین صفحه دکمه وسط مربوط به شروع عکاسی و یا سریال‌برداری برای به اشتراک‌گذاری است . با لمس آن اپلیکـی ش دوربین ایـن ستاگرام اجرا شده و می‌توانید عکس بگیرید. همین طور با فشردن دکمه سمت چپ شاتر (شکل ۹ نقطه) می‌توانید عکسهایی را که قبلاً گرفته‌اید از گالری وارد بکنید و همین طور از دکمه‌های بالای آن برای سوییچ بین دوربین‌های جلو و عقب؛ فعال‌کردن فلش و خطوط راهنما استفاده بکنید .

تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , اکانت تلگرام , کانال تلگرام , اینستاگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , دانلود اینستاگرام

ایـن ستاگرام همین طور اخیرا ً قابلیت به اشتراک گذاری سریال‌ها را فراهم کـرده و با فشردن دکمه دوربین سریال‌برداری تا ۱۵ ثانیه به صورت همیشگی سریال‌برداری بکنید و یا چندین قطعه را به بچسبانید. سریال ها را می‌توانید مثل عکس های با افکت‌های خاصی زیبا تر بکنید .

سه – ویرایش تصاویر 

بعد از گرفتن عکس مورد نظـر و هدایت به صفحه ویرایش امکانات خوبی را در اختیار خواهید داشت. درست زیر عکس سه دکمه چوبدستی شعبده‌بازی؛ آچار و یک خورشید و یک مشاهده می‌کنید.

Instagram-Step-2

چوب‌دستی افکت‌های متفاوتی را بر روی عکس اعمال می‌کند که در آخرین ورژن ایـن ستاگرام؛ پنج افکت جدید اضافه شده‌است . زمانی افکت مورد نظـر را انتخاب کردید با لمس دوبـار ه آیکن مربوط به آن می‌توانید شدت افکت را تنظیم کـرده و قاب مربوط به آن را اضافه یا حذف بکنید . در انتها نوار انتخاب افکت‌ها یک امکان جدید Manage اضافه شده که به کاربر اجازه می‌دهد بادقت به سلیقه‌اش در استفاده از افکت‌ها؛ ترتیب نمایش آن‌ها را تغییر دهد یا هرکدام را که نمی‌پسندد پنهان نمایـد . دکمه خورشید کوشش می‌کند نور و کنتراست تصویر را به صورت اتوماتیک تغییر دهد که ایـن مورد قابل تنظیم شدت است .

دکمه آچار امکانات بسیار زیادتری را فراهم می‌کند:

Straighten: برای صاف کردن و یا کج کردن عکس های به کار می‌رود. مد نظر داشته باشید که ایـن عمل با زوم کردن روی تصویر امکان‌پذیر می‌شود.

Brightness: جهت تنظیم روشنایی.

Contrast: جهت تنظیم کنتراست یا تضاد.

Warmth: جهت تنظیم درجه گرمی رنگ‌ها.

Saturation: جهت تنظیم اشباع رنگ

Highlights: جهت تنظیم شدت روشنایی بخش‌های روشن تصویر

Shadows: جهت تنظیم شدت روشنایی سایه‌‌ها و بخش‌های تاریک تصویر

Vignette: اضافه کردن یک هاله تاریک در اطراف تصویر

Tilt Shift: شبیه ‌سازی عملکرد دوربین‌های پیشرفته DSLR با عمق میدان کم برای ایجاد افکت خارج از فوکوس بودن پارت ی از تصویر

Sharpening: برای تیزکردن لبه‌ها و جبران تار بودن عکس

چهار – به اشتراک گذاری و یا ارسـال خصوصی

در صفحه بعد می‌توانید توضیحی برای تصویرتان بنویسید و در ایـن توضیح از هش‌تگ‌ها استفاده بکنید . با قراردادن علامت # پیش از یک کلمه (مثلاً #بـار ان) آن کلمه لینک می‌شود و چنانچه کسی در ایـن ستاگرام هش‌تگ بـار ان را جستجو نماید تصویر شما را خواهد دید. همین طور با لمس هش‌تگ‌ها زمان مرور عکس های به صفحه‌ای با همه عکس‌های آن هش‌تگ ویِژه راهنمایی می‌شوید.

Instagram-step-3

همین طور در پارت عکس های (و یا نظـر ات) می‌توانید با قرار دادن علامت @ پیش از نام کاربری فرد خاصی از دوست ها تان او را اصطلاحاً Mention بکنید تا هشداری برای فرد ارسـال شود. ایـن کار اکثرا ً برای جلب دقت دوست ها تان به تصویر خاصی و یا جواب دادن به آن‌ها استفاده می‌شود.

چنانچه تصویر شما یک عکس دسته‌جمعی است می‌توانید با انتخاب Tag people و لمس چهره‌های اشویِژه آن‌ها را تگ بکنید . پس می‌توانید تگ را با کشیدن و رها کردن جابجا کـرده و یا با لمس حذف بکنید .

مورد Add to Photo Map محل فعلی شما را به تصویر ایـن ستاگرامتان اضافه می‌کند تا در پارت نقشه عکس های یا Photo Map دوست ها تان بتوانند روی نقشه عکس‌هایی را که در جاهای متفاوت جهان گرفته‌اید مشاهده کنند.

در انتها هم می‌توانید از پارت Share تصویرتان را در شبکه‌های احتما عی مثل فیس‌بوک و یا توییتر به اشتراک بگذارید.

چنانچه در ایـن صفحه از بالا زبانه Followers را انتخاب بکنید تصویر برای همه دنبال‌کنندگان شما نمایش داده می‌شود و چنانچه Direct را انتخاب بکنید می‌توانید تصویر را به صورت خصوصی برای فرد یا اشخاص خاصی ارسـال بکنید .

دایرکت ایـن ستاگرام

در واقع از نام ایـن سرویس می‌توان به اصلی‌ترین قابلیت آن یعنی برقراری رابطه مستقیم پی برد. در واقع چنانچه قصد دارید تصویری را تنها برای عده کمتری از کاربران (از یک تا ۱۵ نفر) ارسـال بکنید و یا چنانچه قصد رابطه گرفتن با یکـی از کاربران را دارید اما تنها به اکانت ایـن ستاگرام او دسترسی دارید ایـن سرویس می‌تواند چاره‌ساز باشد. برای آموزش کامل استفاده از ایـن قابلیت می‌توانید مطلب آموزش کامل استفاده از قابلیت دایرکت ایـن ستاگرام را در فارنت بخوانید.

 

پنج – مرور و پیدا کردن عکس های و دوست ها

Instagram-Step-4

چنانچه دکمه قطب‌نما (دکمه دوم از سمت چپ) را لمس بکنید با عکسهایی از همه جهان مواجه می شوید که می‌توانید در ایـن پارت با فشردن دکمه ذره‌بین بالای صفحه در زبانه Users نام کاربری دوست ها تان را پیدا بکنید و آن‌ها را دنبال (Follow) بکنید . به ایـن ترتیب هرگاه تصویر جدیدی را قرار دهند شما می‌توانید آن را در پارت Home یا صفحه خانگی ایـن ستاگرام مشاهده بکنید .

چنانچه به موضوع خاصی علاقه‌مند می باشید با فشردن دکمه ذره‌بین بالای سمت راست صفحه در زبانه TAGS می‌توانید آن را جستجو بکنید تا همه عکسهایی که با هش‌تگ دلخواهتان قرار گرفته را مشاهده بکنید . برای پیدا کردن کاربران از طریق نام کاربری می‌توانید زبانه USERS را انتخاب بکنید .

همین طور برای پیدا کردن دوست ها ی که نام کاربری آن‌ها را در ایـن ستاگرام ندارید می‌توانید از نوار پایین صفحه اولین دکمه سمت راست را انتخاب کـرده و دکمه سه نقطه را در بالای صفحه برای ورود به تنظیمات فشار دهید. حالا وارد مورد اول یعنی Find friends شوید و از آن‌جا قادر خواهید بود دوست ها تان را با استفاده از لیست مخاطبین تلفن و یا فیس‌بوک پیدا بکنید .

مد نظر داشته باشید که به علت محدودیت ایـن ستاگرام بهتر است در هر ساعت بیش از حدود ۲۰۰ تصویر را لایک نکنید و یا بیش از ۵۰ نفر را فالو یا آنفالو نکنید. همین طور بیش از میزان از نظـر گذاشتن و یا ارسـال دایرکت خودداری بکنید .

شش – اعلان‌ها یا نوتیفیکـی شن‌ها

Instagram-Step-5

از آن‌جایی که ایـن ستاگرام را می‌توان به نحوی یک شبکه اجتماعی محسوب کرد اعلان‌هایی برای آن پیش‌بینی شده است . با مراجعه به تنظیمات و انتخاب مورد Push Notification Settings می‌توانید تنظیم بکنید که وقتی که فردی تصویر شما را لایک می‌کند؛ نظـر ی می‌نویسد؛ شما را دنبال می‌کند و یا در عکسی تگ می‌شوید به شما اعلانی داده شود. همین طور در صفحه بنیادی دکمه دوم از سمت راست مربوط به News یا اخبـار است . در زبانه You می‌توانید ایـن اعلان ها را ببینید و در بخش Following مدقت شوید که دوست ها تان چه عکسهایی را لایک کـرده ‌اند و یا چه کسانی را دنبال کـرده ‌اند.

هفت – ارسـال به شبکه‌های اجتماعی

چنانچه دوست دارید عکس های ایـن ستاگرامتان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید می‌تواند در پارت تنظیمات مورد Sharing Settings را انتخاب کـرده و اکانت‌هایی مثل فیس‌بوک؛ توییتر؛ فلیکر؛ تامبلر و Foursquare را به آن اضافه بکنید . پس می‌توانید تنظیم بکنید که در کدام پارت از هر شبکه تصویر شما به اشتراک گذاشته شود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *