Search

انجام پایان نامه صنایع

در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با رشته مهندسی صنایع بیشتر آشنا کنیم در ادامه این نوشته به چگونگی انجام پایان نامه مهندسی صنایع خواهیم پرداخت.

 

Image result for ‫انجام پایان نامه‬‎
moshaveranemarlik.com

مهندسی صنایع چیست؟
مهندسی صنایع شاخه ای از مهندسی است که شامل چگونگی  یا انجام کارها بصورت  بهینه  است. مهندسان صنعتی با کاهش هزینه های تولید، افزایش بهره وری، بهبود کیفیت محصولات و خدمات، تضمین سلامت کارگر و ایمنی، حفاظت از محیط زیست و اجرای مقررات دولتی سرو کار دارند.
آنها ” برای از بین بردن اتلاف وقت، پول، مواد، انرژی و سایر کالاها کار می کنند،” با توجه به موسسه مهندسین صنایع. به عنوان مثال، مهندسین صنایع ممکن است  بهینه کردن یک فضای فرایندی، کوتاه کردن یک خط ترن هوایی، خطوط مونتاژ امن تر و کارآمد تر، و سرعت بخشیدن به تحویل کالا.
تاریخچه مهندسی صنایع
مهندسی صنایع به آغاز انقلاب صنعتی در اواخر قرن ۱۸ برمی گردد.
برخی از تلاش های اولیه مهندسی صنایع عبارتند از:
• ساموئل کلت، پیشگام خط مونتاژ؛
• فردریک تیلور، معرفی مدیریت علمی، و مطالعه زمان و حرکت؛
• هارینگتون امرسون، روش بهبود فرایند  را در کتاب خود شرح می دهد، “دوازده اصول بهره وری”
• هنری لارنس گانت، توسعه نمودار گانت برای مدیریت سازمانی؛
• هنری فورد، خط مونتاژ را برای تولید خودرو اجرا کرد؛
• الیاهو M. Goldratt، تئوری محدودیتها (TOC)، به شناسایی  مهمترین فاکتور های محدود کننده  در یک فرایند – “گلوگاه” – و راه هایی برای بهبود آن تا زمانی که دیگر محدودیتی وجود نداشته باشد.
در اوایل، مهندسی صنایع تقریبا به طور کامل توسط  ایجاد انگیزه برای افزایش بهره وری و سودآوری عملیات ساخت پیش می رفت. از آن زمان، اختراع و توسعه ماشین آلات و منابع نیروی جدید چالش های جدیدی برای مهندسین صنایع برای برنامه های جدید فن آوری و بهینه سازی مصرف  آنها برای افزایش بهره وری، ایجاد می کرد.
در آغاز دهه ۱۹۴۰s، مفهوم مدیریت کیفیت جامع (TQM) به یک بخش ضروری از مهندسی صنعتی تبدیل شد. TQM  بر تضمین و بهبود کیفیت محصولات و فرایندها در هر مرحله از عملیات  تاکید می کرد. که اکنون  با شش سیگما و سازمان بین المللی برای استاندارد سازی ISO 9000 جایگزین شد.
یک مهندس صنعتی چه کاری انجام می دهد؟
مهندسین صنایع در تمام مراحل تولید و فرایند درگیر هستند. آنها ممکن است امکانات جدید را از زمین طراحی کنند، و یا ممکن است مسئول ارتقاء، گسترش و یا تنظیم مجدد امکانات موجود باشند. آنها ممکن است نیازمند طراحی تجهیزات جدید و یا تدوین مشخصات برای تجهیزات خریداری شده از فروشندگان خارج باشند تا اطمینان حاصل شود که آنها مطابق نیازمندی های آنهاست. آنها همچنین ممکن است امکانات و تجهیزات موجود را تغییر کاربری دهند، فرایندهای جدید ، ابزارها و لوازم جانبی جدید، طراحی  کنند.
به منظور حفظ این استانداردها، مهندسین صنایع باید دانش کاری اساسی از بسیاری دیگر  رشته های مهندسی  داشته باشند با فرآیندهای کاری، تجهیزات، ابزار و مواد به منظور طراحی تاسیسات، سیستم ها و تجهیزات که با الزامات مورد نیاز هزینه، کیفیت ، ایمنی و حفاظت از محیط آشنا باشند.
تعداد، مهندسین صنایعی که از سیستم های طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)  برای طراحی امکانات و تجهیزات استفاده می کنند رو به فزونی است.. آنها همچنین شبیه سازی کامپیوتر برای شبیه سازی جریان فرآیند و زنجیره تامین به منظور افزایش بهره وری و کاهش هزینه استفاده کنند. یک لیست جامع از مهارت ها و توانایی های  لازم برای مهندسین صنایع را می توان در MyMajors.com یافت.
کجا مهندسین صنایع کار می کند؟
به گزارش اداره آمار کار ایالات متحده (BLS)، “با توجه به وظایف، مهندسین صنایع در ادارات در تلاش برای بهبود کار هستند. به عنوان مثال، هنگام مشاهده مشکلات، آنها ممکن است از کارگران مونتاژ قطعات در کارخانه و یا کارکنان انجام وظایف خود در یک بیمارستان بازدید کنند. حل کردن مشکلات، آنها ممکن است در یک دفتر پشت  یک کامپیوتر به دنبال داده هایی که دیگران  یا خودشان جمع آوری کرده اند کار کنند. “پایان نامه , انجام پایان نامه کارشناسی , انجام پایان نامه ارشد , انجام پایان نامه کارشناسی ارشد , مشاوران مارلیک , انجام پایان نامه مدیریت
مشاوران مارلیک بهترین کارشناسان نخبه از بهترین دانشگاهای کشور را به خدمت گرفته تا در زمینه انجام پایان نامه صنایع بهترین خدمات را به شما ارائه کند. در همراهی با ما شک نکنید.
مهندسین صنایع چقدر درامد دارند؟
اکثر مشاغل مهندس صنعتی نیاز به حداقل مدرک لیسانس در رشته مهندسی است. بسیاری از کارفرمایان، به ویژه کسانی که به ارائه خدمات مشاوره مهندسی، همچنین گواهینامه به عنوان یک مهندس حرفه ای (PE) نیاز دارند. مدرک کارشناسی ارشد است که اغلب برای ارتقاء به سمت مدیریت ، ادامه تحصیل و آموزش مداوم آگاه بودن با پیشرفت در تکنولوژی، مواد، سخت افزار کامپیوتر و نرم افزار، و مقررات دولت مورد نیاز است. علاوه بر این، بسیاری از مهندسین صنایع متعلق به موسسه مهندسین صنعتی (IIE) هستند.
با توجه به Salary.com، از اکتبر سال ۲۰۱۴، محدوده حقوق و دستمزد برای یک مهندس صنایع تازه فارغ التحصیل با مدرک کارشناسی ۴۹۶۳۶ $ به ۷۰۸۵۲ $ می باشد. محدوده یک مهندس سطوح میانی با مدرک کارشناسی ارشد و پنج تا ۱۰ سال تجربه ۶۹،۸۴۹ $ به ۱۰۶،۳۰۴ $ است، و طیف وسیعی را برای یک مهندس ارشد با مدرک دکترا یا و بیش از ۱۵ سال تجربه ۸۹،۵۸۷ $ به ۱۳۱،۰۴۵ $ می باشد. بسیاری از مهندسین مجرب با مدارک تحصیلی به سمت مدیریت ارتقاء  می یابند و یا شروع  به تاسیس کسب و کار خود، برای درامد بستر می کنند.
آینده مهندسی صنایع چیست؟
BLS پروژه های که مهندسان صنایع را استخدام می کنند ۵ درصد تا بین  ۲۰۱۲-۲۰۲۲ رشد می کنند، کندتر از متوسط برای تمام مشاغل. BLS گفت: “این شغل هم در نوع کاری که انجام می شود و هم در صنایع که در آن تخصص او را می توان مورد استفاده قرار داد متنوع است،”. داشتن نمرات خوب از یک موسسه امتیاز بالایی برای کارجویان  در بازار رقابتی امروزی است.

انجام پایان نامه صنایع تخصص ماست، با خیال راحت در این راه شما را یاری می کنیم.

ادامه مطلب…
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *