Search

موفقیت در کسب و کار

یکی از نکات مهم در گزینش یک شغل توانمندی شخص در آن است.تعداد زیاد بسیار زیاد ی از کسب کار ها را می بینیم که در سال های اول کار خود شکست می خورند. آن چیست؟ یکی از اصلی ترین دلایل آن این است که فردی که کسب کار را راه اندازی کرده است تجربه بسياري در آن حوزه ندارد و صرفا بر طبق یکسری شنیده ها وارد آن شده.بسياري از شغل ها از بیرون جذاب به نظر می رسند ولی زمانی که فرد وارد آن ها می شود با چالش هایی مواجه می شود که هرگز فکر آن ها را نمی کرده است.


ساخت فروشگاه

درآمد,راهنمای کسب درآمد میلیونی,کسب و کار اینترنتی,کسب درآمد اینترنتی,درآمد اینترنتی,کسب درآمد از اینترنت,کسب درآمد,زپو

چه شغلی را انتخاب کنم؟ آیا فلان شغل خوب است؟ نظر شما در رابطه با شغل …چی هست؟

توصیه های که من در جواب به پرسشها فوق دارم:

بر روی دارای ی ها و داشته های خود سرمایه گذاری بکنید .

کیست آن که صد گوسفند داشته باشد یکی از آن گوسفند ها گم شود و او آن نود و نه را وا نگذارد و به دنبال آن گم شده نرود! /انجیل لوقا

فهرستی از توانمندی ها ی های خود را بنویسید.سعی بکنید هر چه که به ذهنتان می آید یادداشت بکنید .به عنوان مثال من یک خط موبایل دارم.یک موتور سیکلت دارم،دو نفر رفیق دارم که در حوزه مواد غذایی کار می کنند(دقت بکنید ی فقط ی مالی نیست،روابط آدم ی خیلی اوقات از ی های مالی خیلی مهم تر هستند !) و ……

به جای اینکه دنبال نداشته ها بروید ببینید چه داشته های دارید و از آن ها چه مصرف ای می توانید بکنید.

قبل از انتخاب هر شغلی مدتی در آن شاگردی بکنید !

بله شاگردی بکنید .چنانچه می خواهید بزرگی بکنید ابتدا می بایست در مساوی بزرگان سر خم بکنید از آن ها بیاموزید.وارد چه حوزه شغلی می خواهید شوید؟ فردی را پیدا بکنید که در آن حوزه به موفق یت رسیده باشد.به سراغ او بروید برای او کار بکنید . ی که جهت فردی کار می بکنید با سرعت فوق العاده بالایی تجارب ارزشمند ی پیدا می بکنید که ممکن است در آینده نداشتن هر از آن ها باعث شکست کسب و کار شما می شد! در وقت کار کردن برای افراد دیگر شما با چالش های آن شغل آشنا می شوید ،تامین کنندگان مواد اولیه را می شناسید ،با بازار ها، مشتریان و رقبا آشنا می شوید جهت اعتبار کسب می بکنید .حداقل شش ماه در آن حوزه ایی که می خواهید کار راه اندازی بکنید ، کار بکنید بعد در صورتی که حس کردید واقعا به توانمندی رسیده اید کار خود را شروع کنید.

قبل از تولید محصول،حداقل شش ماه آن محصول را در بازار بفروشید.

هدف تولید فروش است تولید بدون فروش به مفهومزباله!خیلی ی از افراد می روند به اصطلاح شاگردی می کنند به فرآیند تولید کاملا مسلط می شوند اما از چیز غافلند آن بازار است .دانش بازاریابی می گوید به جای اینکه تولید بکنید بعد به دنبال مشتری یابی بروید ابتدا مشتری را بیابید و جهت آن تولید بکنید .

زندگی افراد با سابقه در آن شغل را ارزیابی بکنید .

چنانچه می خواهید جنبه مالی کاری را نقد بکنید افرادی را بیابید که سال های زیاد در آن شغل در حال کار هستند .به عنوان مثال چنانچه می خواهید وارد کار تافردی شوید بروید افرادی را پیدا بکنید که ده سال هست در این زمینه کار دارند.اهمیت و وضعیت مالی آن ها را نقد بکنید آیا مطلوب شما هست یا نه؟برخي اوقات ممکن است در نگاه از بیرون ،درآمد های شغل کاملا با واقعیت مفرق باشد.با تحلیل وضعیت افرادی که در حوزه مورد نظر شما فعال هستند می توانید به تخمین بهتری دست یابید.

با افراد خوب در آن حوزه مشورت بکنید .

در هر حوزه ایی که می خواهید کار بکنید ،افراد خوب در آن حوزه را بیابید با آن ها مشورت بکنید و از آن ها راهنمای ی بگیرید.به عنوان مثال اگر می خواهید وارد حوزه تولید قارچ شوید افرادی را بیابید که در این شغل به موفق یت های چشم گیر رسیده اند ،با آن ها مشورت بکنید .چنانچه می خواهید زمینه آموزش رایانه کار بکنید ،راهنمای گاه داران خوب را بیابید از آن ها روش ی بگیرید.دقت بکنید با افراد خوب آن زمینه مشورت بکنید نهبقیه زمینه ها.چنانچه می خواهید کارخانه تولید پروفیل upvc راه اندازی بکنید کسی که راهنمای گاه رایانه خوب دارد الزاما نمی تواند مشاور بهتر ی برای شما باشد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *