Search

صبر در یادگیری زبان انگلیسی

ترجمه مقاله به انگلیسی

وقت ی‌که صبرتان جهت گفتگو به زبان انگلیسی سرشار می‌شود.

دگرگونی عادت‌های فکری شما جهت سازگاری با زبان جدید زمانبر است.

امروز در مورد ‌ی ظرفیتی می‌خواهم حرف کنم که باور دارم هر زبان‌آموزی به داشتن آن نیاز دارد و این ظرفیت صبر حوصله است. یادگیری زبان انگلیسی مثل آب میل کردن نیست بلکه نیازمند دگرگونی عادت‌های فکری شماست که فرآیندی زمان‌بر است. برخي وقتها با خود فکر می‌کنم که این شگردهای مرسومی که زبان آموزان مصرف می‌کنند، مانند حفظ کردن واژه به روش‌های تکرار فاصله‌دار (مانند جعبه لایتنر)، یا خواندن فهرست‌های بسیار زیاد دورودراز واژه (مانند کتاب ۵۰۴)، یا خواندن کتاب‌های گرامری فراگیر، در واقع اتصال کوتاه دادن به فرایندی است که وقت بسیار زیاد زیاد ی را می‌طلبد. به مفهومزبان‌آموز قصد دارد که با این روش‌های به‌ظاهر سرراست، زمان یادگیری زبان انگلیسی را کوتاه‌تر نماید درحالی‌که این نحوه بیشتر به شکست می‌انجامد. بنده تجربه‌ی دیگران را دراین‌باره نمی‌دانم ولی خودم به‌تنهایی بارها کتاب ۵۰۴ کتاب گرامر انگلیسی (English grammar in use ) را شروع کردم اما هیچ‌گاه نتوانستم حتی یک‌دهم کتاب را کامل بخوانم. اگر شما نیز با این تجربه برخورد داشتید مساله از توانایی شما نیست، به جای آن مساله از نظر است. یادگیری زبان انگلیسی نیازمند درگیری زیاد با محتوای انگلیسی، به مفهومخواندن، شنیدن، و گفتگو به زبان انگلیسی است تا عادت‌های فکری شما تغییر یابد.

دگرگونی عادت فکری در یادگیری زبان انگلیسی به چه معنا است؟

اولین چالش عادتی: سوم فرد مفرد به زبان انگلیسی

ساده‌ترین نخستین مشکلی که فارسی‌زبانان در زبان انگلیسی با آن برخورد می‌کنند چالش سوم فرد مفرد در حال آسان است. مانند He goes بجای He go. تذکر بفرمایید که توضیح این دستور گرامری زیاد آسان است. زیرا جهت همه‌ی ضمایر دیگر حالت بکار می‌رود و فقط برای سوم فرد مفرد است که فعل تغییر می‌کند. به مفهومI go، you go، s/he goes، we go، they go. اگرچه شرح این مورد خیلی آسان است ماه‌ها و یا حتی ممکن است سال‌ها زمان می‌برد که ذهن کاملاً به آن عادت نماید .

دومین چالش عادتی: ناهمسانی مذکر مؤنث در زبان انگلیسی

دومین چالش ناهمسانی سوم شخص مؤنث و مذکر در زبان انگلیسی با فارسی است. در زبان فارسی با مؤنث و مذکر به یک دید نگاه می‌شود ولی این مساله در زبان انگلیسی تفاوت دارد. این دستور گرامری نیز یک مفهوم ساده توضیح ی آسان است ولی فارسی‌زبان بعد از سال‌ها آزمایش زبان انگلیسی ممکن است خوب یتی در میزان ۵۰ درصد در به‌کارگیری درست این دستور گرامری داشته باشد.

خواندن گرامر زبان انگلیسی فرق چندانی را در گفتگوی شما به زبان انگلیسی ایجاد نمی‌کند.

با این اوصاف اقطعا لا اکنون برای شما آشکار شده باشد که چرا خواندن گرامر زبان انگلیسی فرق چندانی را در گفتگوی شما به زبان انگلیسی ایجاد نمی‌کند. حتی چنانچه توضیح ات گرامری را به‌خوب ی درک بکنید ، خیلی بسياري نیاز است که عادت‌های فکری شما تغییر مهم نماید و خود را با زبان نو سازگار سازد. بله چنانچه درگیر نوشتن نوشتاری پژوهشی و یا یک نامه‌ی رسمی به زبان انگلیسی هستید ممکن است کتاب توضیح ات گرامری بتواند به شما یاری بکند. در این مورد انگلیسی‌زبانان با شما شریک هستند و اگر در دستور گرامری نوشته شک داشته باشند به کتاب مراجعه می‌کنند. ولی هیچ انگلیسی‌زبانی گفتگو را با خواندن کتاب یاد نگرفته است. پس شما نیز سعی نکنید که این راه دورودراز را با خواندن کتاب‌های گرامری یا هرراهنمای دیگری که ادعای سرعت بالا را در یادگیری زبان انگلیسی دارد کوتاه بکنید .

جهت یادگیری زبان انگلیسی باید صبور باشد

بنده به‌طور کامل خواندن گرامر انگلیسی یا یادگیری لغت با استفاده از روش‌های تکرار فاصله‌دار را نفی نمی‌کنم. ممکن است جهت گروهی این روش‌ها جذاب و انگیزه‌بخش باشد. ولی سخن بنده این است که امید نداشته باشید با این روش‌ها پیشرفت ناگهانی در زبان انگلیسی داشته باشید. دست‌کم بنده هیچ نمونه‌ای را تجربه نکرده ‌ام که تنها با به‌کارگیری اینروش به جایی رسیده باشد. زبان انگلیسی مانند ورزش فیزیکی است. همان‌گونه که برای موفق یت در ورزش هیچ‌گونه راهکار بلندمدتی به‌جز درگیری بیش‌ازحد با آن وجود ندارد، در زبان انگلیسی هم فقط درگیری بسیار زیاد است که باعث پیشرفت شما می‌شود. گزینش یکآموزش درست برای یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند سرعت پیشرفت شما را بیشتر نماید ولی این مورد فقط ۲۰ درصد موفق یتتان را تضمین می‌کند. ۸۰ درصد بجای مانده همین صبـر شما و بالا ماندن انگیزه‌ی شما در یادگیری زبان انگلیسی و به‌طور کلی موارد روان‌شناختی مرتبط با این مورد است. پس پیشنهاد پایانی بنده به زبان آموزان این است که صبور باشند. اگریادگیری زبان انگلیسی با روشی معقولانه ادامه دهند قطعاً موفق می‌شوند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *