Search

واژینیسموس چیست ؟

جراحی زیبایی واژن

به سفت شدن غیر ارادی واژن در وقت مقاربت واژینیسموس می گویند این عارضه بر تاثیر انقباض شدن غیرارادی ماهیچه واژن است .

در واژینیسموس بانوان عزم و کنترلی در مساوی سفت شدن واژن ندارند . این عارضه سبب می شود که ماهیچه ها در زمان مقاربت سفت شده مانع دخول شوند در برخي از موارد بانوان علت رخ دادن این علت را نمی دانند .

سفت شدن واژن ممکن است سبب ظهور موارد زیر شود :

سوزش واژن

درد در زمان مقاربت

تیرکشیدن واژن در زمان مقاربت

مساله در وقت دخول

دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان زایمان و نازایی خیلی مهم ترین علت باکره ماندن اشویِژگزینشه متاهل را واژینیسموس می داند ، در برخي از موارد سفت شدن به گونه ای است که سبب بسته شدن دهانه واژن می شود ، اگر این بیماری سریعا ویرایش نشود دهانه واژن بسته می شود آقایان در مقاربت جنسی قادر به دخول نخواهند بود .

از اثرات واژینیسموس سفت شدن ماهیچه های کف لگن واژن سفت است . به طور کلی دو نوع واژینیسموس وجود دارد :

واژینیسموس اولیه :

این نوع واژینیسموس سبب می شود که در زمان مقاربت جنسی به دلیل اسپام ماهیچه درد بسياري متذکر شخص شود ، بانوانی که به واژینیسموس اولیه مبتلا هستند به درد نمی توانند تحت معاینه لگنی یا مصرف از تامپون بپردازند ، در نتیجه زوجین باکره باقی می مانند .

واژینیسموس ثانویه :

این نوع عارضه در طول زندگی رخ می دهد ، به گونه ای که شخص سالها در زمان مقاربت هیچ گونه دردی نداشته است ، اما به یکباره در زمان مقاربت جنسی با درد مواجه می شود و از انجام دادن مقاربت به علت درد شدید اجتناب می نماید .

علت ایجاد شدن واژینیسموس ثانویه ممکن است موارد ی مثل زایمان ، ضربه میل کردن ، زخم جراحی یا تغییر در زندگی باشد . در زمان رخ دادن واژینیسموس ثانویه ماهیچه های کف لگن به شکل غیرارادی در زمان نزدیکی سفت شده که امکان انجام نزدیکی وجود ندارد یا در زمان نزدیکی سوزش درد شدیدی متوجه شخص می شود .

علت واژینیسموس:

دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان زایمان و نازایی علت رخ دادن واژینیسموس جهت افراد گوناگون را مفرق دانسته اند اما مهم ترین عواملی که سبب ظهور این می شود را موارد زیر بیان می کنند :

ترس و نگرانی از حاملگی
ترس از عفو نت
داشتن سابقه ناموفق دخول
ترس و نگرانی از آسیب نزدیکی
فرق های فرهنگی در خصوص روابط جنسی
سابقه سوء مصرف جنسی
داشتن اطلاعات غلط از کار جنسی و…
درجه بندی واژینیسموس از لحاظ علایم به چهار دسته تقسیم می شود :

درجه واژینیسموس :

اشخاصی که در این وهله قرار دارند در وقت مقاربت جنسی احساس تنگی واژن می کنند و یا در زمان مقاربت با سوزش درد روبرو شده ، در واژینیسموس درجه شخص با گرفتگی عضلاتی شبیه پوبوکوفردی ژئوس روبرو می باشند زیرا اسپام رخ می دهد .

جهت اصلاح واژینیسموس درجه یک می توان از لیزر مونالیزا تاچ کمک گرفت ،با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ مساله منقبض شدن ماهیچه ها را ویرایش کرد .

درجه دو واژینیسموس :

در این وهله از بیماری فرد از رابطه جنسی نه فقط لذت نمی برد بلکه به دلیل سوزش و درد شدید در وقت نزدیکی خیلی آزارده خاطر می شود زیرا عضلات بانوان در این وهله از ابتدا تا انتها نزدیکی منقبض شده است .

درجه سوم واژینیسموس :

در وهله درجه سوم واژینیسموس به انقباض شدید عضلات واژن حرکت آلت دشوار است و در اکثر مواقع رابطه جنسی ناخوب است واکثرا دخولی صورت نمی گیرد .

درجه چهارم واژینیسموس :

شدیدترین درجه واژینیسموس این وهله است زیرا بانوان به بیزاری مقاربت جنسی مبتلا شده اند و مجوز نزدیکی را به همسر نمی دهند در این مواقع به شکل غیر ارادی بانوان ران ها را جمع کرده و مقعد را بالا نگه می دارند .

با استفاده از لیزر مونالیزا تاج می توان به ویرایش هر چهار وهله از واژینیسموس پرداخت ، خوشبختانه به دلیل وارد شدن لیزر مونالیزا تاچ به فیلد پزشکی بازبینی واژینیسموس با لیزر فراهم شده است .

باورهای غلط در خصوص واژینیسموس :

بانوانی که به این بیماری مبتلا هستند تمایلی به انجام میل جنسی ندارند .

این تصور بسیار زیاد غلط هست زیرا این اشویِژگزینشه به درد شدید در زمان مقاربت جنسی از انجام دادن مقاربت جنسی و داشتن رابطه سر باز می زنند ، در صورتی این زنان از لحاظ تحریک میل جنسی کاملا عادی و نرمال هستند .

انجام دخول با قدرت به زور سبب رفع مساله خواهد شد :

انجام دخول با قدرت و زور تنها سبب بدتر شدن شرایط می شود .

میل نمودن مشروبات الکی وتماشای فیلم دیدنی های تحریک کننده سبب اصلاح واژینیسموس می شود :

این تصور نیز غلط است زیرا بانوانی که به این مریضی دچار هستند ، میل جنسی دارند تنها نیاز به ویرایش علت منقبض شدن ماهیچه ها دارند که با مصرف از لیزر مونالیزا تاچ می توان به راحتی این مساله را حل نمود .

واژینیسموس ویرایش ندارد :

خوشبختانه ویرایش واژینیسموس با لیزر مونالیزا تاچ میسر است .

بازبینی واژینیسموس با نقش درست همسران :

دکتر لیلا خلیلی پیشکسوت لیزر در بیماری های زنان در ایران اظهار می کنند که نقش مردان جهت ویرایش این اختلال بسیار زیاد مهم است .

زوج با پشتیبانی همسر خود بعد از گذشت مراحل ویرایش می توان از انجام کار های جنسی لذت ببرد ، در نتیجه مردان نبایستی انتظار نامتعارف از زنان داشته باشند بلکه به پشتیبانی همسر در مراحل ویرایش بپردازد ، هم چنین آقایان نمی بایست در دوره ویرایش به داشتن رابطه جنسی اصرار ورزند یا به زور این کار را انجام دهند .

نکات خیلی مهم در خصوص واژینیسموس :

بازبینی با مصرف از لیزر

با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ می توان به شکل ایمن تاثیر گذار بدون خونریزی به بازبینی واژینیسموس پرداخت ، اصلاح واژینیسموس با لیزر یکی ازراهنمای های ویرایش ی است که در کمترین زمان ممکن می توان به بازبینی این مریضی می پردازد .

اکثرا ٌ برای واژینیسموس هیچ داروی تجویز نمی شود ولی جهت آرامش شخص از داروهای آرام بخش و خواب آور استفاده می کنند .

برای بازبینی واژینیسموس هیچ محدودیت کار و رعایت رژیم غذایی ندارد .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *