Search

پیدا کردن شغل در سوئیس

http://migrate.mento.ir/services/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA

سوئیس یک کشور دیدنی و زیبا ست.در کنار این قشنگ یی ها و کیفیت بالای زندگی در این کشور، سوئیس یک کشور فوق العاده جهت کار و کسب درآمد است.اما در این کشور رقابت جهت کسب شغل بسیار زیاد زیاد است و در این بین فرصت کسب شغل برای افرادی که ملیتی غیر از اتحادیه اروپا دارند کمتر است.این شرایط برای افرادی که در تخصص خود مهارت کامل دارند وجود دارد.شرایط پیدا کردن شغل در اکثر کشور های اتحادیه اروپا به این شکل است که زمان ی که شغلی اطلاعیه می شود، اولویت اول با افراد بومی متقاضی شغل است، چنانچه نیرو از اقراد بومی تامین نشود،درخواست های متقاضیان از کشورهای همسایه ای که در اتحادیه اروپا می باشند تحلیل می شود و چنانچه باز نیرو تامین نشود به درخواست های مهاجرین جویای کار پرداخته می شود.

کار در سوئیس

کشور سوئیس اقتصاد با ثبات و پایدار است.نرخ بیکاری در سوئیس در بین کشورهای پیشرفته و مدرن زیاد پایین تر است هرچند طبق اعلام دبیرخانه امور اقتصادی این کشور (SECO) در ماه مِی در سال ۲۰۱۴ نسبتا حدود ۳ درصد از بیکاران این کشور را مهاجرین تشکیل میدهند.طبق آمار های اعلام شده شاغلین در کشور سوئیس از نظر درآمد سالیانه بالاترین سقف درآمد را در جهان دارند.تعطیلات سالیانه در این کشور حداقل ۴ هفته در سال است .اگر به این موارد مزیت امنیت اجتماعی در این کشور را هم اضافه کنیم به طور قطع می توان گفت که شما در یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر سطح کیفی زندگی دارید.اما جهت رسید به این ویژگی ها بایستی به دنبال شغل در این کشور باشید که باید گفت فرصت های شغلی در این کشور محدود است و رقابت برای کسب این موقعیت ها زیاد بالاست.این رقابت جهت مهاجرین جویای کار زیاد سخت تر است .

مشاغل موجود در سوئیس

سوئیس ممکن است که یک کشور کوچک باشد ولی قوت کار این کشور قوت ماهری است.سوئیس کشور خیلی مهم صنعتی است که نیمی از درآمد حاصل از صادرات را از راه مواد شیمیایی، مهندسی برق و … است که باعث شده این کشور را به یکی از مراکز مالی بزرگ در جهان تبدیل نماید .شغل جهت متقاضیان ماهر در زمینه مهندسی فناوری، دارو سازی، کارهای بانکی،بیمه وجود دارد که هرکدام از شاخه ها جهت جذب شرایط ویِژگزینشه خود را دارد.مجموعه های چن ملیتی بسياري در سوئیس وجود که اکثر آنها مدیرانی انگلیسی زبان دارند، شرکت های مانند : ستله نوارتیس زوریخ بیمه روشه، کردیت سوئیس، آدکو ، SWISS RE و گلنکور.بسياري از سازمانهای بین المللی در ژنو قرار دارند.امکان پیدا شدن کار در سازمان هایی مانند سازمان تجارت جهان ی، صلیب سرخ بین المللی هم جهت شما وجود دارد.

شفافیت در محیط کسب و کار

تمام ايالتهای سوئیس با وضع قوانین مالیاتی ساختار حقوقی منعطف برای جذب کمپانی ها با رقابت ميکنند که در نتیجه سوئیس را به یکی از رقابتی ترین فضاهای کسب کار در سطح جهان تبدیل کرده است. به علاوه اين کشور بستری منحصر به شخص برای کار شرکت های با اندازه کوچک و متوسط (SMEs) که اهمیت افزوده بالایی ايجاد میکنند، فراهم کرده است به نحوی که اکثریت شرکت های فعال در سوئیس (۹۹ درصد) موسساتی با اندازه کوچک مبوسیله ند که با کمتر از ۲۵۰ نفر کارمند تمام زمان کار میکنند. ساختار حقوقی راه اندازی کسب کار جدید در سوئیس یک پروسه شفاف و آسان است كه حدود ۲ هفته وقت ميبرد. از دیگر مزیتهای سوئیس آزادی تملک املاک بوسیله خارجیها مشوقهای اقتصادی سرمایه گذاری (مانند معافیتهای مالیاتی) است که دولت جهت صنایع و اشتغالزا فراهم می نماید . همين طور قانون کار در سوئیس به عنوان یکی از آزادترین و منعطفترین قوانین در سطح اروپا شناخته ميشود که منجر به بالاترین میزان ساعت کار در هفته و کمترین میزان اعتصاب سازمانی شده است.

ویزا و مجوز کار در سوئیس

ویزای کار در کشور سوئیس از چندین راه به متقضیان داده می شود. یکی از طرق اخذ ویزای کار سوئیس این است که شخص در کشورسوئیس یک دعوت نامه کاری از فرد دارای شرایط که شرکـت معتبردر سوئیس است دریافت نماید که فرد نیز می بایست شرایط مورد نیاز را داشته باشد.در صورتی که فرد ویزای کار بتواند چهار سال بصورت پیوسته در سوئد کار قانونی بصورت تمام صورت دهد بعلاوه از قوانین مالیاتی کشور سوئد تبعیت نماید . امکان تبدیل ویزای کار را به اقامت دائم سوئد را به دست می آورد.
گفتنی است که شغل مورد نظر می بایست حداقل در آمدی معادل ۱۳ هزار کرون سوئد یا نسبتا ۲۳۰۰ دلار قبل از کسر مالیات را فراهم آورد.علاقمندان به اخذ ویزای کار در سوئد قادر خواهند بود از همان بدو امور درخواست ویزای کار سوئد ، جهت خانواده نیز بصورت ویزای همراه ، درخواستی را تسلیم سفارت کنند.

همين طور تحصیل در سوئیس در تمام مقاطع برای افرادی که مجوز ی کار در سوئد را دارند تمام ی اعضای خانواده ی ایشان است افراد بالغ خانواده ی فردی که ویزای کار سوئد را در اختیار دارند نیز حق کار تمام در سوئد را دارا هستند .اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کاردر کشور های این اتحادیه نسبتا مشابه است. این کشور ها،همين طور در اعطای مجوز اقامت دادن و تابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. سوئیس عضو شنگن نیست ولی عضو اتحادیه اروپا و انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) است. در سال ۱۹۹۹میلادی سوئیس با اتحادیه اروپا قرارداد بست عضوEFTA گردید. به سبب این قرارداد، داد ستد بین کشورهای عضو اتحادیه با سوئیس آسان تر گشت. بانکداری در سوئیس یکی از خیلی مهم ترین بخش‌های این کشور محسوب می‌شود. مجموعه ‌های بیمه هم سهم بسياري در اقتصاد سوئیس دارند. دیگر بخش با اهمیت زیاد اقتصادی صنعت توریسم است.ژنوو و زوریخ جزء شهرهای تفریحی هستند . همين طور کوهستان‌های این کشور میزبان گردشگرانی هستند که جهت ورزش‌های برفی به این کشور سفر می‌ کنند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *